| B3ntea a întrebat:

M-am lovit la fotbal la degetul mare de la piciorul drept,dar degetul nu ma doare si il pot misca,ma doare osul degetului,s-a invinetit,umflat si s-a deplasat foarte putin,am pus o carpa cu apa rece dar daca il fortez ma doare foarte tare, ceva indicatii? sper sa nu fie vorba de o fractura.Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| robwert20 a răspuns:

Consulta un medic pentru ca acestea sunt semnele unei fracturi crying

| B3ntea explică (pentru robwert20):

Am vazut si pe Sfatulmedicului ca pare a fi o fractura, totusi, tata a fost medic militar in armata ani buni si mi-a spus sa continui cu o compresa cu rivanol si in 2-3 zile trece, mersii pentru raspuns ..iti dau funda

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil ai o fractura si ar fi bine sa ajungi cat mai repede la un medic ortoped.
http://www.i-medic.ro/primul-ajutor