| manuelstone a întrebat:

Ajutor am patit ceva grav.In casa am un aparat de facut exercitii si dimineata am dat tare cu piciorul in el... acum am degetul(incheietura lui) umflat, vanat si mor de durere daca il misc.Se poate sa il am fracturat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Pai daca ai dat cu piciorul in el ce te-ai fii asteptat, sa planga aparatul? normal ca te doare si e vanat, o sa iti treaca.

| Eduard619 a răspuns:

Du-te neaparat la spital.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu cred ca este fracturat. Ai toate semnele și simptomele unei facturi. Mergi urgent la Ortopedie.