| Ema7787 a întrebat:

Salutare tuturor!
Vreau sa cer părerea voastră:
Urmează sa am nunta, și sunt o persoana destul de emotivă, ma stresez repede, și din cauza emoțiilor plâng.
Puteți sa îmi recomandați ceva pastile pentru problema aceasta?
Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cel mai bine este sa te calmezi singura, suplimentele nu te vor ajuta. Sunt multe mirese care plang in ziua cea mare, poate te va ajuta sa iti faci un machiaj bun, care sa nu se strice usor

| Simpatic a răspuns:

Buna,sunt mai multe astfel de suplimente la farmacie de aceea pe langa ce au recomandt colegii ca si supliment recomand sa ceri si sfatul farmacistului
emotiile este bine sa inveti sa le tii tu sub control in primul rand! nu stiu cat de mult te vor ajuta niste suplimente din plante

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la psihiatru, ca asta nu-i bine, fiind vorba de o depresie serioasa si avansata, daca plangi atat de usor si repede, punanaud-le pe seama emotiilor.
Nici o femeie fericita in prag de nunta nu plange, dimpotriva, rade tot timpul si este vesela, fiindca este fericita, ori tu esti la polul opus... deci problema ta este cu adeavrat serioasa si avansata.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu as spune mai bine sa vezi un terapeut, te va ajuta pe termen lung(doar daca si tu esti dispusa si depui un efort), nu doar pentru nunta, pentru ca vei avea mare nevoie in casnicie sau in general asa pentru tine, ca sa fii un adult implinit, nu unul stresat pana in punctul in care plange pentru orice.

| ioana748 a răspuns:

Ceva gen extraveral, este pe baza de valeriana si se da cu reteta.
Ai putea sa mergi la un psihiatru sa i explici situatia.
Posibil ceva probleme mai de mult intamplate iti joaca feste.
Nu i problema, exista rezolvare pentru toate.
Terapie se numeste.

| Lupică27 a răspuns:

Valeriana

| PufuletiStarNesarati a răspuns:

Pioi daca e nunta ta, eu zic sa bei inainte cel putin 4 pahare de horinca si o bere, daca nu e nunta ta eu incep cu faringosept si ii dau cu cognac

| Răpităînnori a răspuns:

Doar medicul poate recomanda pastile. Şi nu ai nevoie de pastile, ci de încurajare. E ok să plângi. Lacrimile curăță ochii şi te descarci emoțional.

| Ana011 a răspuns:

Extravalerianic! Recomand ☺️