| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte stresata, am o problema si ma stresez foarte tare plang foarte mult si simt ca intru in depresie.Imi puteti da un sfat? ..sa iau ceva pastile nu stiu.

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Gaseste persoane cu care sa poti comunica usor: parinti, prieteni. Gaseste-ti ocupatii, hobby-uri, nu sta cu ochii pe pereti gandindu-te la mai stiu eu ce. Ocupandu-ti timpul cu ceva nu-ti va mai arde sa te gandesti la depresii. Chiar nu se merita sa stai degeaba si sa te stresezi aiurea. Dar comunica si tu cu cineva.

| yourloveisroxy a răspuns:

Incearca sa iti gasesti un hobby

| MaraMărr a răspuns:

Fa ceva care sa iti ocupe timpul.Nu stiu.Citeste o carte, bea un ceai, mergi la librarie, picteaza etc.

| AleXisAleXis a răspuns:

Nu lua nicio pastila. Fa sport, orice sport, mergi cu bicicleta, alearga. Ceva care sa-ti consume energia.
Asculta muzica linistitoare, bea ceai.

| MickyloveAndySixx a răspuns:

Depinde despre ce este vorba!

| 01Snake a răspuns:

Daca ai spune si de ce...