| spyke321 a întrebat:

Salutare tuturor.
Yoga ajuta la cresterea in inaltime?
Care sunt beneficiile care le aduce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| catalinalina a răspuns:

Si yoga te ajuta sa cresti in inaltime prin diferite asane (de ex asana de longatie pentru torace si coloana) care ajuta de asemenea si la deblocarea punctelor energetice (principale si secundare) si la lungimea, tonifierea si elasticizarea ligamentelor si a muchilor, topeste fasiile de strat adipos (din orice zona ar fi ele) si vindeca mai multe boli care de obicei se rezolva prin operatii! eu fac yoga de 2 ani si in acesti 2 ani am crescut destul de frumos si armonios din punct de vedere psihic, spiritual si fizic. plus ca daca faci yoga poti ajuta unele persoane sa se simta mai bine sau sa se faca mai bine mai repede prin simpla ta prezenta langa elewinking

2 răspunsuri:
| JustSimple a răspuns:

Yoga esteun sport originar din china si nu poate sa te ajute sa cresti in inaltime dar te ajuta sa devii mai flexibil/a.Baschetul te ajuta sa cresti in inaltime. am un coleg de clasa ce joaca baschet de cativa ani si e asa de inalt :o