| irinuta1113 a întrebat:

Stretchingul ajuta la cresterea in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,nimic nu ajuta la cresterea in inaltime, inaltimea este determinata genetic si poate fi afectata doar in primi anii de viata printr o alimentatie deficitara in proteine, putem creste sa spun asa doar prin operatie la genuchii, dar daca esti la pubertate acum cresti, ai rabdare pana la 20 de anii ca vei creste natural

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.forbes.com/......ur-height/
Your height is determined between 60%-85% by your genetics. The remainder of that is environmental, primarily nutrition [1]. If you're malnourished during your growing years you won't reach your full potential. If you get enough nutrition you'll likely reach your genetically predetermined height, possibly a little taller.

daca stii engleza deja ai aflat

| Sn4k3 a răspuns:

Da

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

MERGI SI INOATA; este singura activitate care ajuta cu adevarat da depasirea conditionarii genetice! restul sunt doar povesti de adormit copii!

| Lalu_Maria-Alexandra_1988 a răspuns:

Da,te ajuta, dar ti-as recomana handbal. Aveam o prietena care era pana la pieptul meu, si dupa aproape o luna de practicat hanbal, a devenit mult mai inalta decat mine.

| RAY a răspuns (pentru Lalu_Maria-Alexandra_1988):

Nu a devenit din cauza acelui sport si pentru ca e la pubertate iar la pubertate e ceva normal cresterea rapida in inaltime