| titoo a întrebat:

Salutare, va rog frumos sa-mi dati un sfat, un raspuns ceva. De cand ma stiu am fata rosie; cand eram mic doar pe obraji dar acum am 16 ani si de la 15 ani pe jumatatea de jos a fruntii, pe obraji, pe barbie, si pe nas o dunga, ii ca si o masca...restul corpului ii alb.
Dar problema ii ca mereu ma simt cald la fata, adeseori dureri de cap, cum o ating se roseste mai rau sau daca mananc ceva cald, in fine ii extrem de sensibila dar numai unde este rosie ii asa (zici ca am o masca pe fata). La caldura si la frig ce sa mai zic; se inroseste instantaneu si mai rau. In diferite situatii (nu cand am emotii) numa simt dintr-o-data ca se incalzeste si se inroseste foarte rau dar numai zonele alea, jumatate din frunte ramane alba la fel si partile fetei extreme (adica conturul... sa zic asa) ale fetei. Am si ceva puncte rosii pe frunte dar in mijloc deasupra nasului. Deci ce poate fi? De ce sunt cald mereu la fata? De ce ma doare capul destul de des? Si de ce nu ii toata fata ci in proportie de 85 % ii alba ( jumatate din frunte, la nas pe la barbie, si zona unde am barba)
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Mergi la doctor. O circulatie periferica ca a ta poate fi mostenita (si nu prea ai ce sa ii faci) sau poate sa se datoreze altor agenti patogeni.

E mai simplu sa stii clar despre ce este vorba.

| titoo explică (pentru cristimihailov):

La un dermatolog sau la ce fel de doctor? ca noah ii vorba si de circulatie...

| oninfo a răspuns:

Cunosc persoane in situatia ta care nu au avut ce sa faca, dar trebuie sa mergi la doctor, poate la tine se poate remedia happy

| titoo explică (pentru oninfo):

La un dermatolog sau la ce fel de doctor? Ca doar e vorba si de circulatie.