| dani13 a întrebat:

As dori sa va intreb...stiti un dermatolog bun in Oradea care sa ma poata ajuta cu o problema mai nasoala? Mai exact un ten care este mereu rosu pe obraji, barba si frunte ( pe frunte am cosuri),

si desigur am eruptii mai exact momente cand simt cum imi fierbe inauntru cv...desigur primesc orice raspuns care m-ar putea ajuta!

P.S nu sunt timid, am 16 ani, tenul ii el rosu iar in situatii de stres, emotii, plictiseala, caldura, frig... lista ar putea continua laughing Se inroseste si mai rau.

Ms de ajutor!

Dau funda! happy

2 răspunsuri:
| Fabian_Vanessa_1993 a răspuns:

Exact asta am si eu sad E groaznic. Am fost la un dermatolog (din pacate nu din Oradea) si mi-a recomandat un gel de la Avene ( o firma ff buna) si 2 creme. Dar mi-au facut si mai rau, a inceput sa m-i se duca pielea de pe obraji si nas..si toate partile unde sunt rosie...si ma ustura. E groaznic >.< Dar sunt doar acnee care trec : D Si eu acum m-am dus din nou si mi-a spus ca mai bine sa folosesc un sapun Dove si sa ma spal de 3 ori pe zi pana face o spuma abundenta..si imi e mai bine ^.^ Trust me! Cam atat :* Fundita? puppy dog eyes

| dani13 explică (pentru Fabian_Vanessa_1993):

Deci dupa ce a folosit sapun dove ti-o mai disparut din roseata?