| Xerxess97 a întrebat:

Salutare. Vreau raspunsuri de la persoane cu experienta daca se poate. De cateva saptamani m-am apucat de sala. Mananc de 3-4 ori pe zi, dintre care de 2 ori numai carne, lactate : oua, branza, lapte. Si as vrea sa stiu daca e bine cum lucrez. In fiecare seara timp de 40 de minute..lucrez bicepsul in 5-6 serii a cate 10 flexii cu 10-15 kg exercitii de tip hammer, flexii simple si pieptul il lucrez prin flotari, si coborarea ganterelor cu coatele inclinate, (nu stiu cum se numeste exercitiul). As vrea sa stiu de cate ori sa lucrez bicepsul si pieptul pe saptamana. Tin sa mentionez am 15 ani, 68 de kg, si 35 cm brat, as dori daca se poate si niste sfaturi, scrieti cum trebuie facut in ce fel.TOT CE DORITI!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Ok ne-ai spus cat ai la brat, ne-ai spus cate kg ai, dar nu ne-ai spus inaltimea, si circumferinta taliei.
Conteaza si talia. Degeaba ai brate groase, daca ai burta mare.
Mai da-mi niste date

| Xerxess97 explică (pentru SaveTheNature):

1.70, nu am burta... talia nu stiu