| Strongman a întrebat:

Vreau sa va cer o parere:Sunt baiat,si am o inaltime de 1, 60 metri si o greutate de 70 Kg.E mult sau e FOARTE MULT? Dau FUNDA! Ce sfat imi dati? Multumesc si va respect!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ar trebuii sa mai slabesti cateva kilograme. Bine, acum depinde si de constitutia ta. Daca simti ca este nevoia sa slabesti, atunci apuca-te de sport. MAi sunt cateva trucuri mici in alimentatie care te pot ajuta. Renunta la dulciuri, reduce painea alba, sau inclouieste-o cu cea neagra. Bea 2l de apa pe zi, mananca multe fructe si legume proaspete.
Succes!

| adyy95 a răspuns:

Si eu sunt baiat am 1, 70 si am 70-75 nu stiu exact ca nu m-am cantarit in ultima vreme, si Da eu in cazul meu consider ca am multe kg daca as avea 68 ar fi perfect la tine cred ca ar fi ok intre 60-65 kg. Daca respecti un pic de program alimentar si sa nu mananci gras, sa incerci sa consumi cat mai multe proteine, plus sa bei si niste ceaiuri, ceai verde am incercat eu vei da jos 5 kg intr-o luna. Si eu am facut la fel si eram intr-o vrmee sub 70 dar s-au pus la loc laughing! Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde si cati ani ai

| guardian18angel a răspuns:

A, e un pic peste media la care ar trebui sa fi, dupa statistici, dar nu e chiar bai, sa stii.

Acum depinde, daca e grasime sau musculatura.

Parerea mea e ca esti destul de apt pentru a face ceva exercitii, sa ramai la aceeasi greutate, dar sa transformi grasimea in muschi happy. Hm? ce zici? Pana pe la 18 ani ajungi destul de okay, poate si mai greu, dar totusi... in regula.

| Plolice a răspuns:

Eu zic ca la 1, 60 ar trebui sa ai 55-60 kg, ok depinde si de varsta, iti recomand sa slabesti putin si sa faci niste sport ex:alergat, inot, tenis etc

| VinnieMmM a răspuns:

Depinde de varsta, dar eu as zice ca ar trebui sa ai intre 50 si 60 kg

| pufyy a răspuns:

Buna!
Nu e foarte mult ..intr'adevar ar trebui sa mai slabesti vreo 10 kg si ar trebui sa te mai inalti.ce varsta ai?

Cel mai bun sfat este sa faci mult sport, multa miscare si sa ai o alimentatie corespunzatoare!

| mariuster a răspuns:

Nu nu e mult, in mod normal ar trebui sa ai undeva pe la 60-65 de kg dar e bine si 70, cati centimetri ai =cate kg ar trebui sa ai, daca ai 1.80 ar trebui sa ai 75-80 kg

| TeiiaStypayhorlikson a răspuns:

Pai dragul meu, depinde si cati ani ai. Daca ai 18 sau 19, este ok pentru un baiat! Esti doar dezvoltat.

| MrrAdYiTzzA a răspuns:

Sincer e aproape foarte mult

| lujinh0 a răspuns:

La 1.60 ar trebui sa ai 50 kg.
Iti propun un sport, apuca-te de handbal, nu o sa regreti.