| eugensuperstar a întrebat:

Salutari am o mare problema acum 2 zile am cumparat de la un magazin condimente pentru Cârnaţi de porc si am vazut ca era bun si pentru carne dupa ce am prajit carnea de porc am pus condiment si dupa ce am mancat am vazut pe pachet ca este expirat din 14.06. 2013 si dupa 2 ore am inceput sa am dureri abdominale senzatie de voma si diaree ca apa am incercat mai multe metode babesti si furazolidon dar nu prea functioneaza.In 2 zile am fost de 14 ori la toaleta de fiecare data am avut diaree ca apa.A mai patit cineva asa ceva? A mai mancat cineva produse expirate? Funda mare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu cred ca este de la condimente, condimentele in maire parte nu expira, iar daca expira sigur nu iti afecteaza stomacul in halul acesta, eu banuiesc ca este de la carne, sau altceva ce ai mancat in ziua respectiva.
Eu te sfatuiesc sa mergi la medicul tau de familie sa vada cauza ( dupa un set de analize daca considera) si sa iti dea tratamentul adecvat.
Nu mai sta asa, ca te deshidratatezi si iti faci rau la organism.