| IronArm a întrebat:

Salutari! As vrea sa va intreb daca exista pe piata produse care sa-ti intareasca cartilajele sau articulatiile (folosit pentru skanderberg) sau produse care-ti ofera forta in afara de creatina!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Creatina nu-ti ofera forta, e un agent anti-frecare, adica sa nu-ti alunece mana, pentru forta ar trebui sa te apuci de sala, iar pentru a-ti intarii cartilajele nu stiu ce sa zic, cred ca ar fi cazul sa mergi la un medic in domeniu.

Răspuns utilizator avertizat
| Ineys a răspuns (pentru IronArm):

Da, greseala mea, scuzerolling on the floor dar oricum creatina creste doar masa musculara, nu si forta propriu-zisa. Forta nu se creste prin proteine, forta se creste prin exercitii. Creatina si substantele asemanatoare sunt in special luate de BodyBuilderi, pentru ca ei n-au atata nevoie de forta pe cata nevoie au de forma si definirea muschilor.
P.S: Nu stiu ce-am citit inainte de intrebarea ta si-am ramas cu chestia aia laughing.