| Danny777777 a întrebat:

Salut, as vrea sa-mi deschid o afacere dar nu sunt bine informat si as vrea sa stiu daca cumpar haine engros din afara sau din tara ca sa le vand in piete sau prin bazar am nevoie de casa de marcat?
Intreb asta deoarece cei pe care ii vad ca vand in piata sau in bazar nu ofera bon fiscal.
Vrea sa stiu daca m-as face si eu ca ei si ma apuc sa vand si sa nu ofer bon sunt in regula cu legea?
Si daca imi puteti spune de ce acte as avea nevoie

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Nu ii vezi dand bon fiscal dar cand vine controlul si jandarmii ce fac fug sau platesc amenzi.
In primul rand ca sa poti sa eliberezi bon fiscal trebuie sa iti creezi un SRL...