| Noisestorm a întrebat:

Salutari, m-am ras in zona intima si au inceput sa apara un fel de mici umflaturi rosii/cosuri, mereu am patit asta cand m-am ras acolo si de obicei imi treceau in cateva zile insa sunt foarte deranjante, aveti vreo recomandare de unguent sau ceva crema pentru a opri iritatia sau ce se intampla acolo? Preferabil ceva sa folosesc dupa ce ma rad si ceva sa folosesc acum cand incep sa apara umflaturile sa le opresc sa nu mi se umple iar toata zona de cosuri, devine foarte foarte deranjant.
Aparatul de ras era nou si m-am ras in timp ce faceam dus, am foarte mare grija de igiena in general, de mentionat ar fi ca-mi apare ceva similar si dupa ce ma barbieresc doar ca nu in numar atat de mare, daca folosesc sau nu aftershave obtin acelasi rezultat si am incercat cu mai multe marci.
Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Tu iti dai seama ca e un mecanism de aparare asta, de asta si iritatia asta recomand nivea after shave pe mine m-a ajutat mult dar cand ma rad am grija si de piele