| LoveIsLove4Ever a întrebat:

Salutt TPU. Funda. In vacanta asta am hotarat sa ma duc la tara dar problema este apa. Apa are un gust oribil aici si in fundatura asta de lume nici apa plata nu gasesti. Am cautat pe google cum sa imbunatatesc gustul apei dar in schimb ca rezultat am primit cum sa imbunatatesti gustul v a g i n u l u i. Stiti vreo metoda prin care pot sa fac apa mai buna. P. S. Am incercat deja sa pun zahar si nu mi-a placut si cu sare nici atat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

O fierbi si faci ceai din ea
sau iti iei foarte multa apa plata cu tine

4 răspunsuri:
| EaEmma a răspuns:

Cumpara-ti apa din magazin si du-ti cu tine.

| Rockat a răspuns:

Poti sa-ti pui de acasa o sticla sau doua de 5L. Sa-ti ajunga. Sau in sat sa cauti apa limpede, de obicei chiar unde este izvorul, o alta fantana, de obicei, in sate, cea mai buna apa se gaseste in fantanile care sunt fie pe strada, fie la marginea satului.

| Zedge a răspuns:

Du-ti de acasa sticle sau niste bidoane de 5L sau mai mari cu apa rece si tinele acolo la rece ca sa nu se incalzeasca, e mai bine decat sa te apuci sa faci experimente cu apa si mori de sete. App in niciun caz nu pune sare in apalaughing nu faci altceva decat sa ti se fa si mai setehappy

| byabubu a răspuns:

Cred ca ai 2 variante.
1. Iti cumperi multa multa apa si iti iei cu tine.
2. O fierbi; poate se face mai buna... macar sti ca nu are nimic laughing