| anonim_4396 a întrebat:

Ieri m-am spalat cu bicarbonat de sodiu pe dinti pentru albire si avea un gust oribil. Stiti ce as putea sa fac sa nu ii mai simt gustul?

5 răspunsuri:
| JoeTPU a răspuns:

Păi nu poţi să nu simţi gustul, dar după ce te speli pe dinţi, mănâncă ceva dulce!
Eu aşa fac!
Baftă!

| miamia1 a răspuns:

Dupa ce te spei cu bicarbonat, spala-te si cu pasta de dinti si o sa-ti treaca gustul. Apropo, e mult mai eficient daca amesteci bicarbonat, 1 lingurita, cu cateva boabe de strugure, sau o capsuna, sau. ceva acidhappy... Sper ca o sa te ajute in viitor pontul asta:p

| ParkourRoyal a răspuns:

Spalate pe dinti cu pasta de dintilaughingsau mesteca guma.

| Lazar_Alexandra_1995_xlNc a răspuns:

Ia o bomboana extra-mentolata, gen Halls. Halls se gaseste mai peste tot. Sigur o sa-ti treaca. P.S: De curiozitate, ti s-au albit dinti dupa ce te-ai spalat bicarbonat de sodiu?

| JustMyLove a răspuns (pentru Lazar_Alexandra_1995_xlNc):

Dintii se albesc vizibil dupa cateva saptamani, insa totusi se putea obsearva putin diferenta...pana am mancat ceva