| adribucuresti a întrebat:

SalutTPU! Am frisoane de cand am ajuns acasa( adica de la 2).Am facut o baie calda, dar nu mi-a trecut.Nu imi curge nasul, nu am febra, nu ma doare capul..am doar frisoane.La scoala m`am imbracat chiar gros..De la ce credeti ca as putea avea frisoane? Saptamana asta am facut sport si am avut [si inca mai am] o febra musculara groaznica [la picioare]..Credeti ca ar putea fi de la asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Să mergi la Urgenţe pentru un consult de specialitate - durează cam mult acele frisoane şi NU e ok...

NU ar trebui să aibă vreo legătură cu febra musculară!

| Empathizer a răspuns:

Poate fi de vina febra musculara, dar pot fi si alte cauze. Infectiile urinare pot da si ele frisoane, de exemplu.

| VeryGoodGuy a răspuns:

Cred ca este rubeola. nu este nimic grav, rujeola e cea periculoasa. Am avut si eu prin aprilie. Sambata seara am avut frisoane groaznice si ma dureau toate articulatiile. Duminica a fost mai bine, dar spre seara au inceput sa imi apara pete pe fata, iar luni s-au extins si pe piept.