| Marialy a întrebat:

Buna seara TPU! Toata ziua m-am simtit rau, iar acum ma doare capul, am febra si frisoane. Peste jumatate de clasa este racita. Credeti ca o sa racesc si eu? Daca imi fac un fervex acum credeti ca as putea evita raceala? Nici nu vreau sa lipsesc de la scoala ca saptamana aceasta si cealalta o tinem numai in teste si ascultari sa ne dea nota si mai sunt si clasa a 8-a. Multumesc pentru raspunsuri!winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Deja ai răcit.
Pentru combaterea febrei este bun algocalminul, supa de pui este un remediu eficient în răceală, nu faci baie generală până la vindecarea completă.
Sănătate și mult succes la școală.
Pa, pa.

| GabrielCIG a răspuns:

Pai eu iti sugerez sa te imbraci dimineata mai gros si sa eviti contactul cu colegii tai raciti. Incearca si un fervex(e esential) sa il bei fierbinte... si acum si dimineata. Multa bafta!

| CrystyChrys a răspuns:

Pai deja esti racita laughing