| Deni98sa1998 a întrebat:

Ma doare capul si stomacul cred ca am si febra frisoane si îmi curge nasul problema este ca sunt pe munte si pana vineri nu ma pot intoarce ce ma sfstuiti sa fac va rog din suflet

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SilviaPunct a răspuns:

Daca ai paracetamol/nurofen ia 1cp/ 6h. Imbraca-te bine, bea muulta apa si mult ceai si daca nu te simti mai bine vineri fugi la un cabinet.

| RoseBlack01 a răspuns:

Sa bei ceai, sa iei pastile. Cam aceste doua lucruri poti face, in rest cam nimic pana cand nu te intorci.