| Nicoletaaaaaa a întrebat:

Sâmbătă m-am operat de apendicita, operatia a fost facuta sub rahianestezie (anestezie pentru abdomen si picioare). Cand m-am trezit din anestezie am avut o criza destul de dura de panica si plans, ba radeam etc. Chestii normale din cate mi s-a spus. Problema e alta, fiind speriata dupa anestezie am miscat capul destul de tare ceea ce mi s-a zis sa nu fac. Apoi am adormit cu mana sub cap, din nou alta greseala. A in a doua zi de la operatie, am varsat tot anestezicul, si am ramas cu mari dureri de cap atunci cand stau in picioare. Am incercat treaba cu (,) cafeaua si coniacul insa m-a lasat putin jumătate de zi insa seara e ceva îngrozitor. Ma puteti ajuta cu un sfat?
P.S.: nu am de gand sa intreb medicii care incapabili sa apara la vizita obisnuita sau asistentele foarte frustrate de viata din spitalul in care ma aflu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bea suficient lichid, dar un lichid usor sarat: supa, apa minerala. daca bei 3 zile cate 4 litri pe zi, iti va fi bine. Asculta macar acum, fiindca observi ca facand numai si numai cum te taie pe tine capul, neascultand de sfaturile intelepte ale celor care se pricep, ajungi sa ai de suferit

| J0B0MAT a răspuns:

Stai linistita in pat, bea niste ceaiuri calmante sau care iti plac tie.Incearca sa nu mai pui capul pe perna.Nu stiu daca ai voie sa iei pastile de durere.
Medicii ar fi trebuit sa iti faca anestezie generala, dupa asta nu aveai dureri.