| ClaudiuGL a întrebat:

Buna sunt claudiu am 15 ani..la 12 ani am mai fost operat de apendicita prin anestezie rahidiana, dupa operatie m-am simtit foarte rau ma durea capu ingrozitor iar peste cateva zile trebuie sa mai trec printr'o o operatie de chist piromidal ce anestezie ar trebui sa folosesc cea generala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Doctorul va sti mai bine
oricum durerea de cap nu ai avut-o din cauza anesteziei, ci din cauza faptului ca ai ridicat capul in orele de dupa operatie. Multa sanatate!

| nico097 a răspuns:

Si eu sunt operata de apendicita, inainte de operatie doctorul mi-a spus sa nu misti capul in timplul operatiei deoarece vei ramane cu dureri de cap, mi s-a facut anestezie totala in afara de ansestezia in coloana nu stiu de ce m-i sa mai facut 2 in picior.Ai grija ce alimente consumi acum.Anestezistul decide daca iti face totala sau partiala.Multa santate.