| Kiki20 a întrebat:

Samburii de struguri mai au efect negativ asupra cuiva daca nu mai are apendicele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

N-are treaba apendicele cu samburii de struguri, astea sunt legende. De fapt si de drept, nu s-a putut determina cauza aparitiei infectiei la nivelul apendicelui, iar toate astea sunt doar presupuneri eronate.
Samburii de strugure, pe de alta parte, au efect benefic asupra sanatatii tale si ajuta digestia. Mananca struguri cu incredere, cu tot cu samburi!

| ingerashmyk a răspuns:

Nu nu are nici un efect. Si eu mi-am sos apendicele si mananc la struguri cu samburi si n-am nimic

| LOwee02 a răspuns:

Nu au efect negativ nici cand ai apendicele. Unii oameni mananca foarte multe seminte si samburi si nu patesc nimic. happy