| anonim_4396 a întrebat:

Saptamana viitoare trebuie sa ma duc dimineata sa imi recoltez sange pentru analize. Problema este ca incepe scoala iar eu am trecut a 9 a si nu voi putea lipsi tocmai din prima saptamana..Pentru ca va trebui si sa imi cunosc colegii, profesorii..Si nu pot schimba data pentru ca atunci m-a programat. Deci ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Te duci, recoltezi, si gata. Doar nu lipsesti o zi intreaga.

| Violleta2022 a răspuns:

Recoltarea analizelor dureaza 10 minute, mai ales daca ai programare, mergi la ora respectiva si esti rezolvat. De la scoala nici nu-i nevoie sa lipsesti... daca este dimineata, poti merge la 8 acolo si te rezolva ei, cat sa nu intarzii mai mult de jumatata de ora la scoala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Recoltarea de sange si face destul de dimineata... ai destul timp sa ajungi si la scoala.

| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei programul de recoltare are orarul cu incepere de la ora 7:00 si care tine pana la ora 10:00 sau 12:00. Laboratoarele mai mari pot avea intr-o anumita zi, de obicei joi, si program de 2 ore cu incepere de la ora 17:00. Deci nu vei fi nevoita sa lipsesti de la ore. Sanatate!

| BeeBia a răspuns:

Nu moare nimeni dacă lipsești tu la prima oră...

| KatelynDragutza a răspuns:

Spune-i doctorului ca reprogramezi pentru saptamana viitoare si s-a rezolvat.