| CristinaDeux a întrebat:

Am fost sa imi recoltez sange pentru niste analize medicale.
In momentul in care mi-a scos acul, m-a durut extrem de tare. Ulterior m-am dus la baie si apoi am realizat ca aveam foarte mult sange pe brat. Banuiesc ca mi-a fost sparta vena.
In momentul de fata a trecut fix o saptamana de la acel moment. Inca nu imi pot folosi mana cum trebuie, nu o pot intinde, nu o pot forta nicicum pentru ca ma doare foarte mult. Am un hematom de 10cm cam la 3cm de intepatura, si inca unul in locul intepaturii.

Aveti idee daca este vreo complicatie sau este normal sa am dureri?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| francut a răspuns:

Trebuia sa tii apasat acolo minim 5 minute. Asa ti s-a spus. Dar nu ai facut-o. Acum, mai mergi odata la medic sa repare ce (nu) ai facut.

| CristinaDeux explică (pentru francut):

Nu e prima dată când merg la recoltare de sânge. Știu și eu cum se procedează. Și niciodată nu mi s-a întâmplat așa ceva.

| francut a răspuns (pentru CristinaDeux):

Totusi, daca ai doua hematoame, e bine sa mergi la medic.

| ShamelessQboy a răspuns:

Dar unde ai fost draga, la măcelar?
Mergi la un medic bun vezi ce iti recomandă.