| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa-mi intalnesc pentru prima data colegii de a 9 a pana incepe scoala?

5 răspunsuri:
| Speranta12 a răspuns:

Stii ce poti face? Sa intri pe grupul de Facebook al scolii tale. Si sa scrii o postare in care sa zici uitati asta e grupul de whatsapp al clasei a 9-a x... cine stie ca a intrat in clasa asta sa se alature grupului nostru. O alta solutie e sa intri pe site-ul unde s-au afisat repartizarile elevilor pe licee. Sortezi acolo sa-ti arate numele elevilor in functie de liceul si profilul unde au intrat. Si apoi iei numele de acolo si le cauti pe Facebook. Si le dai mesaje si faceti un grup.

| SasaSasa2000 a răspuns:

Uite..eu îți sugerez sa ai cunoști atunci. însă. când te duci sa depui cererea pentru postul de elev ai vei întâlni vei pe unii. le ceri numărul de telefon și ai bagi pe toți pe whatapp. pa.

| Alberto4002 a răspuns:

Asteapta pana o sa se facă grupul clasei pe messenger...asa am pățit și eu...m-au băgat ei în grup chiar dacă nu știau cine sunt

| Alex1929386543 a răspuns (pentru Alberto4002):

Cum ar putea sa faca un grup daca nu se stiu numele?

| thefunkytroll a răspuns:

Si eu as vrea, ca sunt la Liceul Militar si n-am habar cum ii pot găsi