| Roelly202 a întrebat:

Saput TPU,am un coleg in clasa care fumeaza,bea energizante,cafele,din cate am auzit a fumat si iarba cu "grupul" lui, la 14 ani.

Oare ce se va intampla cu el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca o tine tot asa, va ajunge un ratat.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi mai auzii cativa ani de el, dupa care nu vei auzii, ca va pleca pe lumea cealalta.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca, nu va apuca sa traiasca mai mult de 20 de ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Va muri mai repede. Așa spune Jack London, care o perioadă în viața lui a fost mare bețiv. Orice clipă petrecută în tovărășia zeilor se plătește cu o alta petrecută în cloacă cu jivinele, în romanul autobiografic John Barleycorn. Ion restul numelui este cereala din care se prepară wisky prin fermentație.

| mihai69 a răspuns:

Orice. Depinde de foarte mulți factori. Poate e doar o „fază" tipică revoltei adolescentine, poate e doar anturajul de vină.
Noi nu avem de unde să știm ce fire, caracter sau alte influențe are, dar mai ales *va avea* în viitor.
Poate să devină un mare ratat, sau un președinte (chiar și Obama recunoștea că a fumat iarbă în tinerețe)...
Depinde doar de el dacă se lasă influențat de amici și / sau substanțe sau le ține piept și nu cade în capcana lor.

| Nemessys a răspuns:

Daca continua tot asa si incepe sa ia cantitati din ce in ce mai mari, da. Nu stiu exact ce, dar iti dai seama ca nu este sanatos si nu-ti recomand sa faci la fel.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic deosebit. Fumatul., Cafelele., Energizantele nu sunt ceva atat de neobisnuit nici la varsta aia. Stiu in clasa 9-a 15-16 ani O treime din clasa fuma.
Iar fumatul de iarba probabil este doar o exagerare

| Osneros a răspuns:

Probabil o să-ți fie șef, având în vedere gândirea ta închisă.

| mitzok a răspuns:

O sa ajunga un om de succes

| RedNightmare a răspuns (pentru mitzok):

True

| darrio2007 a răspuns (pentru mitzok):

Printre ratați.

| nastaseelenacristina a răspuns:

O sa ajunga mare gangster

| RedNightmare a răspuns:

E tânăr, organismul se va deprinde și probabil va trăi chiar mai mult ca tine, de fapt glumesc...la toți organismul de adaptează diferit,poate că colegul tau va avea probleme de sănătate, dar cred că va trăi la fel ca și orice om nefumător, și, încă ceva, ce te interesează pe tine ce face el?

| RobertIDiablo a răspuns:

De la iarba nu am auzit pe nimeni ca ar exista probleme happy dar daca baga si energizante / cafele, il vor distruge cu timpul.

| Loveoff312 a răspuns:

Păi normal ca nu se poate întâmpla ceva ok cu el, v.a deveni independent in curând daca va luat doze din ce in ce mai mari si își va rata viața din cauza unor c**aturi...