| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 11 ani si nu stiu ce sa fac sa ma apuc de fumat? sau nu ca fumeaza toti din familia mea ce sa fac big grin accept ori ce sau sa ma apuc de energizante sau droguri accept ori ce

Răspuns Câştigător
| CârnăciorIubeșteImprimantă a răspuns:

Diablo, ai face o mare prostie apucandu-te de oricare dintre astea.
1. daca te apuci de fumat - ai spus ca toti de la tine din familie fumeaza - o sa se prinda imediat pentru ca o sa ti se schimbe radical vocea
2. daca te apuci de energizante o sa ai probleme cu inima
3. nimeni cu face afaceri cu droguri cu copilasi de 11 ani happy
Succes si mai lasa prostiile. Pune mana pe cartewinking

6 răspunsuri:
| LotusRadioactiv a răspuns:

Din cate se vede tu te-ai apuca de fumat doar pentru ca si ceilalti fac la fel. Dar tu ar trebui sa te dovedesti mai presus de atat si sa arati ca poti sa rezisti in fata tentatiilor iar ceilalti te vor admira in gandul lor insa vor incerca sa te influenteze pentru a deveni ca ei. Patreaza-ti integritatea happy

| mihaela31 a răspuns:

Doamne fereste mai baiete,mai bine apuca-te si citeste o carte,invata, eu ti-as da o mama de bataie daca ai fi copilul meu, si eu am un baiat care in curand va implini 11 ani,doamne ce idei au copii la varsta asta,pai sa imi faca al meu un ca asta,nici macar sa nu indrazneasca sa se gandeasca,vai mama lui,mai dar tu in ce familie esti,parintii tai nu au grija de tine,nu comunicati,cum se poate sa ai idei d-astea, chiar nu te educa, nu ai ce invata de la ei?sadOh my godd!

| diablo2 a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floorai innebunit sau te apuca uneori oricum scoateti ideile astea din cap daca chiar vrei sa fumezi o sa incepi si tu pe 17-18 nu acum(si ce daca toti din familia ta fumeaza ce vrei sa arati ca ce tare esti tu.o vai astea is doar fite si cum accepti orice hai gata nu te prostii...) acum distreazate cu prieteni mergi pe afara la plimbare lasa prostiile okey nu fa ceva care sa regreti mai tarziu eu iti dau un sfat daca il urmezi bine daca iti bagi in el tot bine pentru ca pentru mine e egal cu 0 nu e viata mea eu vreau doar sa te ajut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfatul meu: Shoot yourself.

| UnUsual a răspuns:

Sfatu meu: Lasa-le dracu de droguri si tigari! Tu chiar ai chef de probleme doar ca sa fii smecher? Gandeste matur, man!