| RecKinul a întrebat:

Sărbători Fericite TPU! Am o întrebare în legată de cardul de sănătate. Sunt salariat dar cardul nu mi-a venit. Am verificat pe site-ul CNAS și apare că este emis. Am mai făcut niște verificări și am descoperit două liste de carduri returnate. Prima este " Lista cardurile returnate de Poșta Română" iar a doua este " Lista cardurilor returnate către CAS județeană. Eu acum dacă m-am văzut în prima lista care este mult mai mare unde trebuie să mă duc, sau cum procedez? Vă mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Te duci la Casa judeteana de Asigurari de Sanatate in carei evidenta te aflii --- acolo se afla cardul tau!