| Alinaalian1234 a întrebat:

Sarea de lamaie slabeste? Si daca da cum o pot folosi?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

E acid citric. Este unul din E-uri. Cancerigen (distruge lent mucoasele stomacului si intestinelor). Alege postul si munca.

| Cosmin86 a răspuns:

Sarea de lamaie e o chimicala de evitat.

Natural nu poti slabi, scazand numarul de calorii din alimentatie si facand sport, ca orice om normal si sanatos?

| 3thera a răspuns:

Nimic nu 'slabeste' fara ca tu sa faci sport. Doar ca nu te ingrasa. Fa mult sport. E si sanatos.

| nistor12 a răspuns:

Apa plata cu lamaie happy

Cea mai buna pararea mea eu am incercat si mi-a reusit fa asta si o sa slabesti
Recomand oricui o dieta cu suc de lamaie pentru ca face minuni.

Funda love struckxx

| iulia91 a răspuns:

Nu slabeste sarea de lamaie propriu-zisa. Diminueaza pofta de mancare. Se recomanda ca dimineata sa amesteci 1-2 lingurite de miere cu zeama de la o jumatate de lamaie si sa o mananci inainte de micul dejun.

| lolove a răspuns:

Nu am auzit niciodata de aceasta metoda si cred ca nu are nicun efect sarea de lamaie nu contine nimic organic ce iti pate arde grasimile din corp cel mai sanatos este sa mananci echilibrat si sa face cel putin 15 minute de sport pe fiecare zi[recomandat aerobic] e cel imi bine asa.Succeslove struck

| edyedyeu a răspuns:

Din cate stiu eu nu, daca vrei sa slabesti incepe sa faci putina miscare, FUNDA?

| troller19 a răspuns:

Cum au zis si restul, sport+dieta, sau sport+regim sanatos.Sarea de lamaie poate fi chiar nociva.