| anonim_4396 a întrebat:

Sault TPU, am o problema mai delicata, am o mare problema cu parul de pe fata, am 16 ani si imi creste par pe urechi si pe nas straight face, ce sa fac?!? crying M-am pensat deja, am problema asta de mai demult, dar am par mult doar pe fata, pe picioare nu am exagerat iar pe piept sau burta nu am decat puf, sunt baiat...Ce sa fac? Am un prieten care avea si el par pe nas anul trecut si acum nu mai are, s-a epilat sau de ce, mai am prieteni parosi dar eu cred ca intrec masura deja

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Si eu am avut mult par si ma aflam in situatia ta happy Mi se spunea ca am marar pe picioare happy dar cand am crescut mai mare nimeni nu a mai zis nimic happy si parul creste normal acum peste tot. Sa stii ca hormonal stai mai bine decat alte persoane cam asta inseamna si parul happy de pe fata si restulhappy

| NuMaContrazice a răspuns (pentru MeConstantine):

Pai da, dar nu mai stiu adolescenti de varsta mea carora sa le creasca par pe/in urechi laughing, dvs cand v-ati maturizat a stopat cresterea parului in exces?
P.S. Nu m-a luat nimeni la misto pe tema asta, doar sora-mea laughing

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Nu umbla cu paliative. Pensarea duce la o crestere si mai intensa.Mergi la medicul specialist dermatolog