| Bota_Valentin_1991 a întrebat:

Se confrunta cineva cu o dermatita seboreica la nivelul scalpului si fetei? Am folosit toate cremele si sampoanele posibile, si nu imi da pace. Cine se mai confrunta cu o astfel de problema.ma poate ajuta cu niste sfaturi. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Dermatica seboreica se tine sub control. Din cate citresc pe forumuri, nu se poate trata complet, desi unii se jura ca au scapat de problema cu anumite remedii naturiste. Dermatologul nu va face decat sa-ti recomande creme si solutii de la producatori cu care acesta colaboreaza. Unele sunt foarte scumpe, la fel de ineficiente ca si cele mai ieftine. Cel mai bine ar fi sa urmaresti postarile online ale celor care se confrunta cu aceeasi problema si care poate au gasit remedii mai eficace de a tine sub control aceasta afectiune.