| Any_2443 a întrebat:

Se cunoastem burtica dupa 3 luni de sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ești slabă, se vede de la 3 luni; dacă ești mai plinuță se observă de la 4 luni.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

La primipară, o sarcina in luna a treia este aproape inobservabila chiar si de catre viitoarea mamica--- ceea ce se poate observa si simti este doar o usoara denivelare deasupra osului pubis --- bebeul are cam 6 cm lungime si sub 20 grame!

NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de femeie. La unele putin da, la altele deloc.

| baru a răspuns:

Sall. Depinde de la femeie la femeie. Sunt inse care mascheaza faptul ca sunt insarcinate si sapte opt luni. Dar, cam de la patru cinci luni, incepe sa se vada, si nu numai dupa burtica, ci si dupa fata si mers. Cineva care cunoaste cat de cat, recunoaste imediat o femeie insarcinata. Pa

| Nicoleta a răspuns:

Nu se cunoaste foarte mult, dar totusi se cunoaste.

| Psihiatra a răspuns:

Nu, chiar de loc.Simti doar unele schimbari ale organismului tau.

| Denisa85 a răspuns:

Da, dar nu foarte mult.
La 4 luni este mai conturata. happy