| Helsing18 a întrebat:

Cam de la cate luni se vede burtica la o sarcina? la 3 luni se cunoaste? Sau simptome ceva? merci anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mie de la 3 luni jumate a inceput sa se cunoasca burtica, simptomele au inceput de la o luna dar nu au fost cine stie ce si nu au durat mult, principalele simptome sunt greata si mirosurile de parfumuri sau anumite mancaruri care nu le suporti si poate inainte erau preferatele tale

| Alcyon a răspuns:

Depinde. La unele femei se cunoaste burtica inca de la a doua luna de sarcina. La altele, abia cand sunt in 3-4 luni.

| HaHaGirl a răspuns (pentru Alcyon):

La 2 luni..pe bune ...nici nu are ce sa se vada poate se ingrasa ele dar copilul e mult mult prea mic

| Alcyon a răspuns (pentru HaHaGirl):

Ba sunt femei la care se vede. Am cunoscut o dna care era in doua luni si deja avea burtica rotunjoara. Nu se ingrasase, cu doua luni inainte arata normal. Pur si simplu difera, de la femeie la femeie.

| HaHaGirl a răspuns (pentru Alcyon):

Da poate ai dreptate, dar zic ca poate s-a ingrasat pentru ca am intalnit femei care erau mai plinute inainte si atunci se vedea dar daca mai e si slaba abia te vezi tu dapai burta...eu aveam 40 de kg pe-acolo si pe la 3 luni jumate s-a vazut si erau si 2. da ai dreptate probabil asa e

| Hαppiηеss a răspuns:

Simptomele pot aparea inca din prima luna cum ar fi greata, ameteli, oboseala continua.
Burtica incepe sa ia o forma abia in a 4 a luna.