| anonim_4396 a întrebat:

La cate luni de sarcina se observa burtica?

8 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Depinde de sarcina, la mine la prima nu se cunostea mai de loc, dar la a doua de la 3, 5 luni se vedea destul de bine.

| Farcas a răspuns:

De la 5 luni.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dupa 4 luni.

| gabimaris a răspuns:

Limbajul non verbal da de gol de obicei o "burtica". Dupa ce afla ca este insarcinata, femeia tinde sa protejeze burtica, se atinge mai des, protector, in zona abdomenului, se misca altfel, pozitia corpului se schimba chiar daca burtica nu e cu adevarat vizibila ca fiind mai mare! Deci, daca esti suficient de atent, observi burtica chiar mai devreme de 3-4 luni!

| stelinela a răspuns:

Depinde de ce fel de burtica ai, dar de obicei incepind cu luna a 4-a.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde si de conformatia corporala pe care o ai si de greutatea bebelusului si a lichidului amniotic, in general pe la 4 luni, dar la 5 se vede sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai 4 luni si ink nu se vede burtica e ok?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La cate luni de sarcina se observa burtica?