| anianastasia a întrebat:

Se pare ca sunt foarte foarte obosita si stresata la scoala. am note bune dar si cate un 8 care ma demoralizeaza total. parintii mei au asteptari foarte mari de la mine doar ca nu prea am timp sa invat la toate obiectele. spuneti-mi o modalitate sa ma relaxez ca sa reusesc sa fac fata scolii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da parintii tai cate facultati au impreuna? asa de curiozitate?

| KoreanAngel a răspuns:

Crede-ma,stiu cum te simti.Singura posibilate ar fi sa te odihnesti mai mult, nu stiu, cv de genul sa te culci mai devreme si sa iti faci un program stabilit sa ai timp pentru teme si invatat.Incearca sa nu mai fii negativista si sa te gandesti ca nu o sa ai timp, incearca sa o iei usor si o sa vezi ca totul o sa iasa binetongue
Dar, incearca sa te calmezihappy

| bobibv a răspuns:

Eu ma relaxez mergand intr-un loc linistit sau ascultand o muzica relaxanta.