| anonim_4396 a întrebat:

Se poate apela la hormonii de crestere pentru un copil de 17 ani cu scolioza de 33 grade?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Hormoni de crestere pentru ce? Ce medic i-a recomandat? Tratamentele hormonale nu se iau dupa ureche fiindca efectele lor pe termen lung pot fi extrem de grave. Mergeti la un medic endocrinolog.

2 răspunsuri:
| dalea a răspuns:

Cred ca este o problema mult prea delicata pentru a avea deplina incredere in raspunsurile primite aici (chiar daca sunt date cu buna intentie). Cel mai bine este la apelati la un medic endocrinolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da pentru ca este periculos cu bolile