| Jessica1235 a întrebat:

Se poate ca la detartraj să îmi ia din greșeală din dinte, smalț?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Acu vrei sa dai vina pe dentist laughing hai ca esti tare de tot. Dintele ala ce spui tu, este sensibil la cald, la dulce, ai nervul sensibil, ori poate ca ai ceva infectie.
Nu trebuie sa ai carie sa ai infectie, aia se fadce la radacina, la nerv, nu are dea face cu exteriorul dintelui.

Mergi la dentist, faci o raza, ala vede si iti va spune daca e ceva infectie.
Daca nu-i infectie, atunci ai sensibilitatea mare la acel dinte, asa ca daca te deranjeaza, scoti nervu si ai terminat lucrarea.

Lasa dintii aia in pace ca numa despre dinti vorbesti, ai innebunit netu asta de tot cu dintii tai laughing

| LaviniuA a răspuns:

Dap. Sunt destui dentisti prosti asa ca stai liniștit ca te rezolva.
Nu mai bine te perii tu acasa? Eventual de 2 ori pe zi dacă vrei sa scapi mai repede de tartru.

| Jessica1235 explică (pentru LaviniuA):

Am avut aparat dentar și mi-a fost foarte greu să mă periez așa cum trebuie de aceea mi sa depus puțin tartru pe câțiva dinți. Acum mi-am dat aparatul jos și vreau să-mi rezolv toate problemele dentare

| suntanonim4456788 a răspuns:

Nu conteaza de dr

| Combinatozauru a răspuns:

Mie mi-a bagat sabia in gura si am ramas numa cu limba in gura