| anonim_4396 a întrebat:

Se poate face cancer de la 15 tigari fumate intr-o saptamana si trase in gat? gen pufait deoarece nu stiam cum sa trag si in plamani laughing.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Dar nu e sănătos ceea ce faci...

6 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Cancerul la plamani este posibil si fara sa fumezi.

| Donsavas a răspuns:

Da,dar nu neaparat cancer de plamani. Poate fi cancer esofagian, cancer de sange, cancer osos, etc.
Asta daca iti faci un obicei din a fuma regulat.

| T0T a răspuns:

Păi ce cancerul crezi că doar în plămâni se poate face astfel?

| PumpkinDoll a răspuns:

Nu,poti face cancer oriunde fara sa fumezi si sa bei

| kar1GaNNN a răspuns:

Îți dau un sfat.
Mai bine nu mai fuma.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fumatul nu e un factor declasator al cancerului dar este un factor de risc. Poti face cancer si fara sa fumezi cum poti sa nu faci cancer nici dupa 40 ani de fumat. Ce e clar e ca esti mai predispus daca esti fumator