| anonim_4396 a întrebat:

Salut, in urma cu 2 luni am tras in gat/pufait vreo 15 tigari timp de o saptamana, de atunci am o voce usoara ragusita, rosu in gat, amigdale galbene si putin umflate, se poate face cancer de la nr ala de tigari? am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PumpkinDoll a răspuns:

De la alea 15 tigari nu faci, dar nu mai continua si daca tot vrei sa fumezi trage-n tine, daca esti fumator incepator incearca sa te lasi ca mai incolo e destul de greu

| Anonymul2323 a răspuns:

Normal ca poti face cancer, si-ti recomand sa o lasi mai usor cu fumatul o vreme. si iti dai seama de la sine, pana la urma scrie si pe pachet "Fumatul dauneaza grav sanatatii" fi mai atent pe viitor