| Mirunnnnnaa a întrebat:

Se poate face un avort la spitalul Giulești, în București... gratis, în condițiile în care sunt asigurată?! Mi-a spus un medic că se decontează prin casa de asigurari.
Sau dacă nu, îmi puteți spune unde aș putea face un avort in bucurești?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Casa de asigurari nu deconteaza niciodata avorturile, poate decat daca e sarcina cu risc foarte mare.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexisJohn17 a răspuns:

Păcat, ca mama ta, nu te-a făcut și pe tine un avort, poate ca la rândul tău, nu mai faceai asemenea crima! Sunt de parare ca avortul trebuie pedepsit cu MOARTEA! Înainte sa iei acesta decizie, gândește te ca ai un Dumnezeu care vede tot ce faci! Viata trece, dar mai târziu fiecare v a da socoteala pentru fiecare păcat, fie mare, fie mic! Tu decizi!

| Anemona19920315 a răspuns:

Avorturile sunt conta cost indiferent ca ești asigurat sau nu medicul așteaptă o mica atenție pentru a face o treaba buna

| GyS2018 a răspuns:

De ce vrei sa iti omori bebelusul? Eu am 5 saptamani si ma lupt sa tin sarcina iar tu vrei sa il omori nu iti este mila de inimioara aia mica si nevinovata?