| auroraa a întrebat:

Se poate intimpla ceva daca am consumat odata trei pastile de vitamina c pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| furios4you a răspuns:

Salut
eu intr-o singura zi am mancat o cutie intreaba (20 de pastile) si nu am avut nimic anormal. bine, diaree si gaze

7 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Nu. Surplusul de vit.C se elimina foarte rapid.

| CoquineNoire a răspuns:

Cresc pofta de mancare alea.
eu stiu ca sunt pastile cu propolis si vitamina C (pentru dureri in gat si raceala, f bune) care se iau 2 de 3 ori pe zi.
daca nu esti racit sau ceva, doza se injumatateste de 3 ori pe zi, deci, 1 pastila de 2 -3 ori pe zi nu are ce rau sa-ti faca.
sanatate!

| Dash a răspuns:

Stai linistita, absolut nimic rau nu se poate intampla.
Pentru ca asta e doza dilnica recomandata, si chiar daca ai lua mai mult nu ar fi nici o problema.

| alexiaa a răspuns:

Nu.Absolut nimic.

| SquirtleBaby a răspuns:

Nu insa 2 sunt suficiente

| AdelinGrigorescu a răspuns:

Nu este bine de loc trebuie MAX 2 nu se intampla nimic dar nu este recomandat este mult.Una de dimineata si una cel tarziu la 6 seara.

| Anndi98 a răspuns:

Nu cred. Vitamina C este buna.dar nu in exces!