| Dumitritsa a întrebat:

puteti sa-mi spuneti va rog ce fel de pastile sunt acestea :TRIGAN - D! si ce se intimpla daca le bei? daca bei mai multe odata? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este un antialgic pe baza de paracetamol. Daca bei peste 5 o data, ficatul tau va avea de suferit. Vei face hepatita medicamentoasa, ceea ce va impune internare si tratament de reanimare. In final, vei ramane cu sechele care te vor transforma intr-o persoana cu handicap toata viata

| EmaS a răspuns:

Sa nu incerci sa iei mai multe. Poti sa ramai nenorocita pe viata.Ai grija!

| Teiu a răspuns:

Vrei sa te sinucizi? or do you wanna get high? rolling on the floor sunt analgezice. painkillers. te linistesc. eu iti recomand sa stai cuminte. daca ai probleme cu inima si iei mai multe, te poti linisti cu totul, daca ma intelegi.

| Anonymous485 a răspuns:

Sunt analgezice insa, mai bine du-te la un medic, si el iti va recomanda pastilele necesare pentru tine

| Venetian a răspuns:

Aceste pastile au la baza paracetamol si citramon ele daca consumi de la 4 pina la 8 pastile deodata poti avea halucinatii nu poti citi, nu poti merge normal, parca esti beat, ele au un efect pe jum de ora, insa in cantitati ft mari poti avea intoxicatii sfatul meu e daca vrei senzzatii tari mai bine linge un cactus big grin

| theodormihai a răspuns:

Nu stiu ce se intampla daca bei mai multe, dar iti trebuie prescriptie medicala ca se le iei. Deci nu incerca daca nu ti-au fost recomandate de medic. Cred ca sunt de slabit sau ceva de sedat sau somn. Nu sunt convins, deci nu incerca. Intreaba un doctor pentru mai multe. Dar nimic nu e bun luat in cantitati prea mari, deci...happy nu lua inca

| madalina_8233 a răspuns:

Nu am mai auzit de medicamentele astea scuze

| drakon6300rtf a răspuns:

Iti recomand sa nu bei, de la mine din clasa au baut cite 5 si souneau sa sunt in al noulea cer iar dupa asta varsau