nony
| nony a întrebat:

Se poate opera de miopie? Exista sanse sa reapara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna, raps. este "da se poate orice de-s bani", prin/cu laser si sincer sa reapara nu cred doar depinde de caz la ce grad este si miopia, parerea mea!, sincer cunosc pe cineva ce s'o folosit de lentile convergente happy

| Vizitiul a răspuns:

Da, se poate opera, dar numai dupa 21 de ani cand nu se mai dezvolta ochiul, pana atunci poarta ochelari sa nu se agraveze.

| Abcfunny a răspuns:

Si eu am miopie si m-am saturat sa nu vad straight face...
se poate opera dupa 21 de anibig grin

| sigmanet a răspuns:

Mergi la control amanuntit si un doctor specializat iti poate oferi cele mai indicate sfaturi.

| zantedeschia a răspuns:

Da sigur, cunosc multe persoane care s-au operat si vad f bine si aveau -17 si dintr-o singura operatie vede perfect.Consulta un medic specialist care iti poate oferi toate informatiile. In Cluj este o clinica particulara http://optilens.ro/desprenoi si sunt super buni si costa cam 50 mil la ambi ochi. succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sint mai multe tipuri de operatii care se pot face, eu insa nu am curaj, asa ca port ochelari in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nony. vreau sa vorbesc cu tine pe mes... crying
Da, se poate opera de miopie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, chiar acum cateva zile ma uitasem la o emisiune cu operatii de miopie.
In Italia sunt 40. 000 de operatii pe an.Toate cu succes...asa ziceau aia.Deci se poatehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate, trebuie doar sa astepti sa se stabilizeze dioptriile. Exista sanse ca miopia sa reapara de-a lungul timpului.Si eu am miopie si ma voi opera indata ce am aprobarea medicului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caut o prietena diana pe mine ma cheama simona si o cunosc de la gradinita va rog sa ma anuntati daca gaseste acest mesaj la aderesa de emal sim0na_0prea@yahoo.com va rog frumos