| anonim_4396 a întrebat:

Se poate sa faci infectie in zona intima de la apa termala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Apa termală este dură, poate dezechilibra flora vaginală și să ducă la o infecție cu candida.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! poti capata infectie/virus din orice si de peste tot!
O zi buna!

| drhotzu a răspuns:

Da poti sa faci si de la apa termala! poti sa faci cam de oriunde...
PS: progaming apa termala din bazin are undeva la 30 grade... de ce nu poti sa faci o infectie de acolo? sunt bacterii/virusi care spun: "ooo asta este apa calduta eu mor daca stau aici"? stii ca s-au descoperit microorganisme care traiesc si in apa de 90 grade?

| PlasticMoon a răspuns:

Da..si eu am avut de la piscina :-ss

| Progaming50 a răspuns:

De la apa termala exclus nu, de la piscina este posibil

| Azµre a răspuns (pentru Progaming50):

Apa termală este dură, poate dezechilibra flora vaginală și să ducă la o infecție cu candida.