| EuCaAsaSpunEu a întrebat:

Se poate umfla o singura amigdalita?
E umflata in partea ( mea ) dreapta ma doare cand imi dau capul spre partea dreapta si foarte putin cand inghit. Poate fi amigdalita? Cand pun mana simt ca e umflat fata de partea cealalta.

Mentionez ca fumez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se poate umfla o singura amigdala. Ar putea fi amigdalita. Dar si oreion (daca s-a inflamat parotida).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel am si nu pot sa stiu ce e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel.sad.
da nu fumezsad

| dutadaniel a răspuns:

Da se poate unfla o singura amigdala. eu sunt in aceasta situatie atat ca mie m-i s-a umflat pe la varsta de 5 ani si nu s-a mai desumflat