| shegyi a întrebat:

Se poate vedea ca fumezi pe ecografia tiroidiana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu se vede nimic. Se simte, doar!

| TudyCFR a răspuns:

Da se poate vedea depinde de cat timp fumezi si in ce fel iti afecteaza asta tiroida asta este diferit de la corp la corp dar daca tu declari ca nu fumzei la ecograf atunci el iti poate zice ca ai puroi si iti ofera un tratament pentru ceva ce tu nu ai deci cel mai bine este sa fii sincer, se vede ca si pe pachetele de tigari poza aceea cu gatul