| anonim_4396 a întrebat:

Se pricepe cineva la medicina sa-mi spuna si mie dupa cat timp isi face efectul un algocalmin si un paracetamol dupa ce a fost inghitit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

De la administrare, dupa aproximativ 90 de minute.

| Vizitiul a răspuns:

Pardon, e vorba de 30 minute.

| Incubus a răspuns:

Eu stiam(nu sunt specialist)ca sangele face un tur complet in corpul nostru in cateva secunde deci daca este pastila dureza timpul de diluare iar daca este lichid ma gandesc ca ceva mai repede in oric caz cred ca cateva minute(pana si reactioneaza medicamentul cu nervul)

| Roberta00 a răspuns:

Pai daca durerile persista incearca sa iei ceva mai puternic.cam aprox 25-30 de minute pastila si 5-10 fiola

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Algocalminul daca e fiola si ti-l injecteaza isi face efectul in citeva minute. Asta o stiu de acum trei ani cind am avut pietre la rinichi. Daca e pastila in cca douazeci de minutele trebuie sa-si faca si ala efectul.

| aureliagheorhian1 a răspuns:

Dupa 5 ani aprox

| Cristina_Muntean_1980 a răspuns:

Algocalmin fiola după 15 minute și paracetamol cam 30 minute. Sănătate.