| Vernusio a întrebat:

Se slabeste cu ceai de slabit? A incercat cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Se elimina mizeria din colon, care oricum ieșea de acolo. Apoi, omul când se urca pe cântar, vede ca a dat jos 1-2 kg în doua zile și considera eficace un simplu ceai. Pe tine te interesează sa dai jos grăsimea. Asta nu se face cu ceaiuri, chiar dacă îți produc transpirație.

| CristinaIordache a răspuns:

Buna. Cel mai bun ceai care are cat de cat efect pentru slabit, in sensul ca iti intensificica putin arderile este ceaiul verde.
http://nutriblog.ro/1145/ceaiul-verde-te-ajuta-sa-slabesti.html

Pe langa asta ar fi bine sa faci unele schimbari si in alimentatie, daca vrei sa slabesti mai mult. Ceai verde poti sa consumi 2-3 cesti pe zi fara nicio grija pentru ca este foarte sanatos datorita cantitatii mari de antioxidanti.
http://nutriblog.ro/270/ceaiul-verde.html
Bafta!