| Gentlemann a întrebat:

Se spune ca operatia de polipi nu se face iarna. Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xxdd a răspuns:

Eu in noiembrie-decembrie am fost la doctor si mi-a zis ca trebuie sa ma operez de un fel de polipi mai evoluati pentru varsta mea, dar a zis ca mai pot astepta cam 2 ani, si ca de preferat se face primavara sau la inceputul toamnei, deoarece iarna fiind prea frig pot aparea complicatii, iar vara e prea cald chatterbox

2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca este urgenta o faci in orice perioada a anului! Important este sa respecti instructiunile post-operatorii!

mira
| mira a răspuns:

Medicii ORL recomanda aceasta operatie primavara tarziu sau toamna devreme cand riscul unor raceli este mai mic. Exista insa si alte pareri.Trebuie sa discuti cu specialistul.