| anonim_4396 a întrebat:

Seara pe la 9 m-am spalat ieri pe cap iar maine iar trebuie sa ma spal de ce? nu e prea des? orice folosesc pentru par gras tot se unge am parul blond si de aceea se vede ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ooo problema e gravă, vezi un medic pentru problema părului gras. Iar de spălat trebuie maxim de 2 ori pe săptămână!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Maxim de 2 ori pe săptămână e recomandat să te speli pe cap, nu aşa des.
Foloseşte un şampon destinat tipului tău de păr şi un balsam.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca parul este gras, nu este prea des. Daca stai cu el nespalat pentru ca cele cu par normal/uscat iti spun ca nu e bine, parul va cade si risti sa ramii cheala. Cind parul e prea gras si nespalat, cade mult. Iti trebuie ceva care sa-l usuce. Atunci vei putea sa-l speli la 3-4 zile.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Ia de la plafar un sapun cu sulf! spala-te cu el, apoi da-te cu putin balsam pentru ca sapunul nu miroase tocmai ok, dar rezultatele sunt foarte bune!
succes happy